Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/themes/kora/functions/theme-functions.php on line 364
Bakkal Tabelası - Bakkal Tabelası Örnekleri - Bakkal Tabelası Modelleri

Tabela Siparişleriniz için 02164422772

info@imranreklam.com

23 Ekim 2017

Yorumlar

0
 Ekim 23, 2017
 0
Bakkal Tabelası

Bakkal Tabelası

Bakkal tabelası, seçimlerinizin çok dikkatli ve özenli olması gereklidir. Tabela kullanımlarınızda hedef kitlenize daha etkin bir şekilde ulaşmak, işletmenize olan güveni artırmak için doğru tasarımlar kullanmak çok önemlidir. Bu nedenle renk, tasarım, boyut, isim ve logo yazımlarında ideal kullanımlar için bazı kriterlere dikkat etmeniz gereklidir. İlk olarak uygun bir font seçmek önemlidir. Bunun için uzaktan görülebilmesine dikkat ederek, daha iyi okunabilecek font sitiller seçmek fayda sağlayacak, avantaj getirecektir. Reklamın kullanılacağı sektör göz önünde bulundurularak font stili belirlenmesi gereklidir. Comic Sans MS bakkal tabelalarında en çok tercih edilen stil olsa da, daha resmi bir ifade elde etmek için times new roman stili de tercih edilebiliyor.

Grafik kullanımlarına dikkat etmek ve kenar çizgilerinin izleyicinin dikkatini çekmekte etkin olması gereklidir. Ancak tabela modelleri içerisinde kullanılan tasarım verilmek istenen mesajın önüne geçmemesi gereklidir. İzlenme mesafesi ve etkili renk kombinasyonu seçimi de aynı sektörde hizmet verdiğiniz pek çok rakibinizin önüne geçmesi adına çok önemlidir. Bu alanda Bakkal tabelası kullanımlarınızda genellikle mavi bir arka plan tercih ediliyor. İşletmenin büyüklüğü baz alınarak hazırlanan tabelalar müşterilerinizin güvenini kazanmak, sektör içerisinde itibar sahibi olabilmeni için gereklidir. Farklı tabela örnekleri arasından seçimler yaparken en çok yapılan yanlışların başında harflerin ya da grafiklerin kenarları tamamen dolduracak şekilde tasarlanmasıdır. Bunun yanında bazı tasarımlarda yazı çok küçük olmakta ve kenar boşlukları fazla olmaktadır.

120 cm yüksekliğinde bir tabela hazırlanıyor ise hem üst, hem de alt kısımlardan 12 cm boşluk bırakılarak dengeli bir tasarım hazırlanmalıdır. Çok fazla boş alan bırakılması gözü yoracaktır. Konsantreyi dağıtacaktır. Bu bahsedilenler genel kurallardır. Her tasarımda aynı sonucu vermeyebilir. Bu nedenle ihtiyaçlar baz alınarak en doğru tasarımın hazırlanması gereklidir. Bu alanda Bakkal tabelası hazırlanırken ışıksız tabela çeşitleri tercih edilebiliyor. Bazı işletmeler ışıklı modellerde kullanabiliyor. Daha büyük ölçekli işletmelerde ise kutu harf sembolleri ile tabela reklam kullanımları hazırlanabilir. Kullanılan malzemeye ve tasarıma göre tabela fiyatları farklı aralıklarda yer alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir