Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/themes/kora/functions/theme-functions.php on line 364
İkaz Tabelası - İkaz Tabelası Örnekleri - İkaz tabelası Modelleri

Tabela Siparişleriniz için 02164422772

info@imranreklam.com

23 Ekim 2017

Yorumlar

0
 Ekim 23, 2017
 0
İkaz Tabelası

İkaz Tabelası

İkaz tabelası günümüzde önemi daha da artmış bir konumda yoğun olarak kullanılmaktadır. Her geçen gün yenilenen özellikleri ve fonksiyonlu modelleri ile kullanıcılara sunulmaktadır. Özellikle tehlikeli ve çok tehlikeli çalışma sektörlerinde sıklıkla bulundurulan ikaz tabelası ciddi anlamda önem taşımaktadır. Herhangi bir yolda yapılan yol çalışmalarında yoldan geçen araçların dikkatli olması ve yoldaki çalışmadan haberdar edilmesi adına bile sıklıkla karşılaşılan ikaz tabelaları mevcut olmaktadır. Son yıllarda iş güvenliği ve iş sağlığı konusundaki revize edilmiş kanunlar ile caydırıcı önlemler alınmış bulunmaktadır. Böylece olası tehlikelerin önü kesilerek kazaların büyük oranı engellenmiş olmaktadır. Reklam amaçlı kullanılan reklam tabelaları da müşteri odaklı kullanıma sunulmaktadır.

Farklı amaçlar için kullanılan yüzlerce tabela modelleri mevcut olmakta ve sürekli arttırılmaktadır. Kullanılacağı alana ve amaca uygun olarak çeşitli tabela modelleri üretilmektedir. Aynı şekilde fonksiyonel özelliklerine, malzeme kalitesine ve ebatlarına göre tabela fiyatları değişkenlik göstermektedir. Tehlikeli çalışma sektörlerinde ve çalışma alanlarında ihtiyaç duyulan ikaz tabelası farklı durumlara göre tasarlanarak alanına uygun olarak kullanılmaktadır. Bu durumda kullanıldığı alan ve ebatları tabela fiyatlarının önemine de etki etmesi nedeni ile farklılık göstermektedir. İnşaat alanlarında, yol ve bakım çalışmalarında, iş yerlerinin tehlikeli bölümlerinde, elektrik tehlikesi olan bölgelerde ve bu tarz tehlike arz eden alanlarda çeşitli ikaz tabelaları kullanılmaktadır. Müşterilerin isteği doğrultusunda geniş kapsamlı tabela çeşitleri bulunmakta ve üretimi yapılmaktadır.

Genel olarak kullanılan tabelalar arasında kategorilendirme yapılması gerekirse; iş kazası levhaları, iş güvenliği tabelaları, talimat tabelaları, kalite tabelaları, içki ve sigara tabelaları, yönlendirme tabelaları ve benzeri çeşitleri talep edilmektedir. Tehlikeli ve kanun gereği kullanılan ikaz tabelası yanında küçük büyük tüm işletmelerin kullandığı tabelalar de bulunmaktadır. Daha açık belirtmek gerekirse; işletmelerin bulunan tehlike alanlarına kanunlar gereğince bulundurması gereken ikaz tabelaları kullanılması gerekmektedir. Acil toplanma levhaları da bu bölümde ele alınarak bulunması gereken bir tabela olmaktadır. Ayrıca ışıklı tabela, ışıksız tabela gibi zengin içeriğe sahip ürün ve hizmetlerin görünmesi ve müşteriye bilgi vermesi amaçlı tabela çeşitleri tasarlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir