Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/themes/kora/functions/theme-functions.php on line 364
Otomotiv Tabelası - Otomotiv Tabelası Örnekleri - Otomotiv Tabelaları

Tabela Siparişleriniz için 02164422772

info@imranreklam.com

23 Ekim 2017

Yorumlar

0
 Ekim 23, 2017
 0
Otomotiv Tabelası

Otomotiv Tabelası

Otomotiv tabelası, çeşitleri bakımından farklı tasarımları bulunmaktadır. Tabela tasarımlarında sert plastik, cam, ahşap, metal gibi ana malzemeler kullanılmaktadır. Sürekli dışarıda olan bu kullanımlarında dış hava şartlarına uyumluluk sağlaması önemlidir. Bunun içinde dayanıklı malzemeler, tabela ürünleri ve boyalar kullanılmalıdır. Işıklı, ışıksız olarak otomotiv sektöründe hizmet veren işletmeniz için farklı tabela modelleri tercih edilebilir. Işıklı bir tabela modeli seçtiğinizde genel olarak plexiglas ve mika malzemeler kullanılıyor. Bu malzemeler ışığı geçirdiği ve dayanıklı olduğu için tercih edilmektedir. Ayrıca ışığı zemine tümüyle yayabilmektedir. Bu nedenle de tercih edilmektedir. Son dönemlerde ise oluklu plastik malzemeler de tercih edilmektedir. Ancak plexiglas malzemeler çok daha kullanışlı ve dayanıklı olmaktadır.

Işıksız tabela örnekleri de Otomotiv tabelası olarak tercih edilebiliyor. Firmanızın imajını destekleyecek bir tasarım ile güçlü bir konsept elde edebilirsiniz. Tabelanız bir nevi kimliğiniz olacak ve kullandığınız tabela tasarımına göre hedef kitlenizin daha çok beğenisini kazanabileceksiniz. Krom kutu harfler ile de tabela tasarımları yapılabilir. Arka planında gri, siyah gibi renk tonları kullanarak prestijli imaj kazanabilirsiniz. İçinde aydınlatma sistemi olmayan tabela çeşitleri de dışarıdan aydınlatma imkânları ile ışıklandırılabilir. Bu tabelalar ahşap, alüminyum, plexiglas, forex gibi pek çok malzeme kullanılarak yapılmaktadır. Bu şekildeki kullanımlar daha uzun süre boyunca dayanıklılık sağlamaktadır. Maliyet açısından da çok daha ekonomik seçenekler olmaktadır.

Tasarım hazırlanan tabelanın hedef kitleye hitap etmesi için önemlidir. Sektör içerisinde markanıza bir prestij kazandırmak için kaliteli tasarımlar gereklidir. Bu alanda Otomotiv tabelası kullanımları için ışıklı ya da ışıksız tasarımlarda seçimler yapılabilir. Seçilen malzeme ve tabela boyutlarına göre tabela fiyatları değişmektedir. Seçtiğiniz logo ve kullandığınız font marka imajınıza katkı sağlaması gereklidir. Sürücülerin, yoldan geçenlerin görüş açısına girdiğinde firmanızın dikkat çekici olması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Harfler tabelayı tamamen kaplamamalıdır. Kenarlarda boşluk bırakılmalıdır. Harfler çok küçük kullanılmamalıdır. Hedef kitlenizin markanıza karşı güveninin oluşması adına çok özenli ve titiz bir şekilde tabela çalışması yapılmalıdır. Doğru tabela tasarımı rakiplerinizin bir adım önüne geçmenizi sağlayacaktır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir