Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/themes/kora/functions/theme-functions.php on line 364
Yol Bakım ve Onarım Tabelaları - Yol Bakım ve Onarım Tabelaları Örnekleri

Tabela Siparişleriniz için 02164422772

info@imranreklam.com

22 Ekim 2017

Yorumlar

0
 Ekim 22, 2017
 0
Yol Bakım ve Onarım Tabelaları

Yol Bakım ve Onarım Tabelaları

Yol bakım ve onarım tabelaları tehlikelere ve olası kazalara karşılık önlem alınarak gerçekleşmesi muhtemel kazaların sıfıra indirilmesi için kullanılmaktadır. Sektörel bazda ele alındığında geniş bir kullanım alanına yayılmaktadır. Reklam ve tanıtım amaçlı olarak işletmeler tarafından farklı özelliklerdeki tabelalar tercih edilirken; risk taşıyan durumlarda önlem amaçlı olarak yol bakım ve onarım tabelaları kullanılmaktadır. İş yerlerinin bulunduğu konumu ve verdiği hizmetleri belirtmek amacı ile her işletmenin seçimine uygun tabelası mevcut olmaktadır. Reklamcılık tabanlı resmi ve özel işletmelerde kullanılan tabelalar isteğe bağlı olarak değişkenli göstermekte ve işletme logoları ve tasarımlarına sahip olmaktadır. Renk, tasarım, boyut ve tabela çeşidi seçimi ile işletmenizin farkını ortaya koyabilmeniz tabelalar ile dışa vurulmaktadır.

Şehirlerin daha iyi kullanıma sahip olması için yolların düzenlenmesi sağlıklı kullanıma elverişli hale getirilmesi için zaman zaman düzeltme çalışmaları yapılmaktadır. Özellikle kanalizasyon ve yollarda hasar meydana gelmesi durumlarında iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bu durumda ülke vatandaşlarının bakım anında yolu kullanmamaları gerektiğini duyurmak için yol bakım ve onarım tabelaları kullanılarak çalışmalara devam edilmektedir. Kazılmış ve iş makinalarının bulunduğu yollarda iş güvenliği ve vatandaşların tehlikeli durumlar ile karşılaşmaması için bu tabelalar tedbir amaçlı bulundurulmaktadır. Genellikle belediyeler veya özel mülk sahiplerinin talep ettiği bu tabelalar sorunsuz bir şekilde çalışmanın gerçekleştirilmesinde faydalar sunmaktadır.

Karayolları genel müdürlüğü tarafından belirlenen ve resmi olarak kullanım zorunluluğu bulunan tabelalar olmaktadır. Kullanıldığı alan ve amaca uygun ölçülerde belli başlı uyarı işaretlerine sahip şekillerde ve renklerde tasarlanarak üretilmektedir. Yol bakım veya onarım çalışmalarının başlatılmasından haberdar olmayan kişilerin yolda yol bakım ve onarım tabelaları bulunmaması halinde ciddi kazalar geçirebilmektedir. Bu durumda sonuçları ağır kazaların maddi ve manevi hasarı büyük olmaktadır. Sorumluluk sahibi olan çalışmaların başlatılmasındaki yetkililer bu durumdan payını almakta ve cezai yaptırımlara tabi tutulmaktadır. Ağır bedellerin ödenmesi gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle tedbirin alınması ve farklı işaretlere sahip uyarı ve ikaz tabelaları aracılığı ile yapılacak yol bakım ve onarım çalışmalarından haber verici önlemler alınması gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir