Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/themes/kora/functions/theme-functions.php on line 364
Broşür - Broşür Örnekleri - Broşür Modelleri - Broşür Çeşitleri

Tabela Siparişleriniz için 02164422772

info@imranreklam.com

24 Kasım 2017

Yorumlar

0
 Kasım 24, 2017
 0
Broşür

Broşür

Broşür yaptırmak pazarlamak istediğiniz ürünleri tüketiciye tanıtmak açısından öncelikli ve etkili bir adım olacaktır. Firma isminiz, iletişim numaralarınız, adres ve ürün bilgilerinizin yer aldığı broşürler tek sayfa olabileceği gibi birkaç sayfadan da oluşabilir. Broşürler ihtiyaç sayısı kadar basılarak dağıtımı yapılır. Belirli bölgelerde tek tek dağıtılan firmanızı temsil eden broşürler tanıtımda etkin rol oynamakta, birinci elden vatandaşlara verilen broşürler sayesinde tüketici ihtiyacı olan ürünleri görüp alabilmekte bu sayede hem firma hem de tüketici kazançlı çıkmaktadır.

Tüketiciyi bilinçlendirmede çok faydası olan broşürlerin oluşması için iyi bir tasarıma ihtiyaç vardır. Eğer tasarımdan anlıyor iseniz kendi tasarımınızı yaparak bunu matbaada bastırmanız mümkündür. Ya da grafiker yardımı alarak bastırmak istediğiniz broşürü tasarlayabilir ve baskısını yaptırabilirsiniz. Broşür üzerine firma logosu, firma ismi, ürün resimleri, fiyat bilgileri, adres krokisi, iletişim bilgileri grafik programı sayesinde bir düzen halinde müşterinin isteğine göre yerleştirilir. Ürün resimlerinin boyutları, yazı boyutu ve karakteri, renk düzeni ayarları yapıldıktan sonra müşterinin onayı alınarak baskıya geçilir. Kampanya ve indirimlerden tüketicileri haberdar etmek için sık kullanılan broşürler baskıdan sonra firmaya teslim edilir ve firma ilgili bölgelerde veya Türkiye genelinde broşür dağıtımını yaptırır. Genellikle A4 ve A5 boyutunda basılan broşürlerin dağıtımı firma personelleri ya da broşür dağıtımı yapan şirketlerce apartman kapılarına, mektup kutularına ve elden olacak şekilde istenilen bölgeler de dağıtılır. Broşürlerin kataloglardan farkı sadece belli başlı ürünlerin yer almasıdır. Kataloglarda firmaya ait tüm ürünler sergilenirken broşürlerde kampanya yapılan, indirimli olan ürünler tanıtılmaktadır. Broşürlerde kâğıt kalitesi de önemlidir. İnce hamur kâğıt, kuşe kâğıt ve parlak kuşe kâğıt şeklinde değişik kâğıt çeşitleri kullanılarak baskı yapılabilir.

Broşür

Giyim mağazaları, gıda çeşitleri, marketler, yapı ve dekorasyon hizmetleri, özel dershane, tur şirketleri vb. tüm hizmet alanlarına yönelik tanıtım faaliyetlerinde kullanılan broşürler, elden dağıtımın yanı sıra yoğun geçiş güzergahlarına yapıştırılarak tüketicilerin dikkatini çekmektedir. Hem tüketici hem de firma için broşür faydalı bir reklam aracıdır. Tüketiciyi bilinçlendirmede çok faydası olan broşürlerin oluşması için iyi bir tasarıma ihtiyaç vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir