Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/themes/kora/functions/theme-functions.php on line 364
Gemi Giydirme - Gemi Giydirme Örnekleri - Gemi Giydirme Modelleri

Tabela Siparişleriniz için 02164422772

info@imranreklam.com

11 Kasım 2017

Yorumlar

0
 Kasım 11, 2017
 0
Gemi giydirme

Gemi Giydirme

Gemi giydirme, uygulamalar içinde reklam etkisi en yüksek yöntemlerden birisidir. Genelde arabalar, minibüsler, otobüsler, trenler ve uçaklar üzerinde görmüş olduğumuz giydirme yöntemi teknolojinin gelişimi ve yeni yöntemler ile gemi ve tekneler üzerine de uygulanabilir hale gelmiştir. Deniz suyunun yıpratıcı etkisi sebebiyle, önceleri çok sıcak bakılmayan ve talep eden tarafından ömrü kısa süreceği düşünüldüğünden pek tercih edilmeyen bir yöntemdi. Bu sebepledir ki uzun yıllar boyama yöntemi tercih edilmiştir. Ancak bu şekilde yüzeyin sürekli boyanması ve çeşitli kimyasallara maruz kalması gerekiyordu ki bu da gemi kaportasında yıpranmalara sebebiyet verebiliyordu. Artık kaliteli personel, ekipmanlar ve kullanılan malzemeler ile bu durum bir sorun olmaktan çıkmış, uygulama süresi talebe istinaden çok kısa bir sürede gerçekleşebilir hale gelmiştir.

Gemi giydirme diğer araçlar üzerinde yapılan uygulamalardan çok daha zahmetli ve de sonrasında da sağlamlığının sağlanması açısından bir dizi işlemler gerektiren bir uygulamadır. Bu sebepledir ki uzman bir ekip tarafından yapılması işin kalıcılığı ve kalitesi açısından çok önemlidir. Geminin veya teknenin kızakta ya da deniz de olması uygulamaların yapım süresini elbette etkilemektedir. Rahat ve stabil bir uygulama her zaman tercih edilen yöntemdir. Talep edilen uygulama reklam, marka, logo her ne olursa olsun işinde uzman ekiplerce bilgisayar ortamında hazırlanarak, önce görsel olarak müşteriye sunulur. Karşılıklı mutabakat sonucunda yüksek kalitede genellikle Cast folyo olarak tanımlanan ürüne baskı alınır. Ve daha sonra özel olarak temizlenmiş olan yüzeye uzman ekiplerce uygulama işlemi başlanır. Yüzey ne şekilde olursa olsun uygulama her türlü yapılabilir.

Diğer giydirme uygulamalarında olduğu gibi Gemi giydirme işlemlerinde de ön hazırlık ciddi bir önem arz etmektedir. Uygulanacak yüzeyin diğer kara taşıtlarından farklı olarak daha bir titizlikle ve özel ürünlerle temizlenerek; deniz tuzu, asit ve pas oluşumlarından arındırılması ve sonrasında da tam anlamıyla yüzeyin kurutulması gerekmektedir. Akabinde uygulama yapılır ve yaklaşık 5 ila 9 saat sonunda işlem tamamlanmış olur. Uygulama bittikten sonra hazırlanan özel kimyasal karışımlar kaplamalar üzerine sürülerek deniz suyunun aşındırıcılığı ve asidinin yapılan uygulamaya zarar vermesi engellenir. Bu işlemle uygulamanın uzun ömürlü ve kaliteli olması sağlanır. Uygulamanın maliyeti yüksek olsa da reklam etkisi oldukça yüksek olacağından pek çok kuruluş tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir