Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/themes/kora/functions/theme-functions.php on line 364
Tramvay Giydirme - Tramvay Giydirme - Tramvay Kaplama

Tabela Siparişleriniz için 02164422772

info@imranreklam.com

11 Kasım 2017

Yorumlar

0
 Kasım 11, 2017
 0
Tramvay Giydirme

Tramvay Giydirme

Tramvay giydirme, tramvaylar üzerine yapılan reklam amaçlı kaplama işlemidir. Bu işlemle, herhangi hatta hizmet veren tramvay üzerine giydirme yapılır. İşlem esnasında tramvay yüzeyine veya aksamına herhangi bir zarar verilmez.  Tramvayın bulunduğu bölgedeki yerel yönetimin izniyle tramvaya bu işlem yapılır. İşlemin amacı kimi zaman bilgilendirme kimi zaman reklam vermedir. Özellikle firmalar tarafından verilen reklamlar oldukça karlı bir yatırım ve reklam çeşididir. Bunun nedeni diğer reklam yöntemlerine göre daha makul fiyatlara tramvay üzerine reklam vermenin yapılabilmesidir. Ayrıca bu yöntemin avantajlarından biri de tramvayların ulaştığı birçok şehir içi hat bulunmasıdır. Bu, tramvay giydirme olarak verdiğiniz reklamın kentin birçok semt ve ilçesinde gösterilmesi demektir.

Bununla doğru orantılı olarak ürününüzün reklamını gören kişi sayısı artacak ve ulaşacağınız kitle hızla çoğalacaktır. Bu yolla günde ortalama 350 bin kişinin reklamları görebildiği bilinmektedir. Giydirme yöntemiyle yapılan reklamların bir diğer avantajı da görsele hitap etmesidir. İnsan hafızasının bilinçaltına yerleştirdiği simgelerin görsel olduğunu düşünürsek, bu reklamları kitlelerin her gün görmesi onları kalıcı kılacaktır. Böylelikle kullanıcılar ürünler arası tercih yapacağı zaman bilinçaltında bulunan görsel, onu bu yönde seçim yapmaya yönlendirecektir. Tramvay giydirme, otomobil, otobüs, tren, gemi gibi birçok ulaşım araçlarına da uygulanmaktadır. Ancak bunlardan en fazla kişiye ulaşanların başında tramvay kaplama işlemi gelmektedir.

Bu kapsamda tramvay giydirme, reklam fikirleri arasında en akıllıca olan seçeneklerdendir. Özellikle iki vagondan oluşan tramvaylarda daha fazla kişiye ulaşılabilir. Zira bu tramvaylar daha çok kalabalık olan turizm ve alışveriş merkezi bölgelerine ulaşım sağlamaktadır. giydirme işleminin faydalarından biri de yerel yönetimlere olmaktadır. Bu yöntemle reklam alan belediyeler büyük gelir elde etmekte ve bu geliri farklı hizmet alanlarında faydaya dönüştürmektedir. Özellikle reklam verilen alanın geniş bir yer kaplaması tramvay giydirme yönteminin yerel yönetimlere otobüs giydirme ve dolmuş giydirme gibi yöntemlere göre daha fazla gelir getirdiği bilinmektedir. Ayrıca belediyeler turizm bölgelerinde yolculuk imkânı sunan tramvaylar üzerine bulundukları il için tanıtım amaçlı reklam tramvay giydirme yaptırmakta böylelikle bölge tanıtımına katkı sağlamaktalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir