Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/themes/kora/functions/theme-functions.php on line 364
Tren Giydirme - Tren Giydirme Modelleri - Tren Kaplama

Tabela Siparişleriniz için 02164422772

info@imranreklam.com

11 Kasım 2017

Yorumlar

0
 Kasım 11, 2017
 0
Tren Giydirme

Tren Giydirme

Tren giydirme bir nevi araç giydirmeye benzese de yüzey farklılığı ve alan genişliği bakımından bir hayli farklı ve üstelik daha zordur. Maliyetli bir iş olmasına karşın çok fazla sayıda insana uzun süre erişebilme imkânı sağlaması sebebi ile hala yaygın olarak tercih edilen reklam alanlarından biridir. Trenler şehirler arası tren, şehir içi metro ve tren hattı, hızlı tren gibi farklı kategorilerde incelenebilir. Her birinin üzerine yapıştırılan reklam folyolarının dayanıklılık süresi de farklı olacaktır. Çünkü örneğin normal bir metro hattı her türlü hava koşulundan etkilendiği için daha kısa sürede yıpranması beklenir. Oysa metro hatları yer altından gider ve yağmur, nem, güneş gibi olumsuz şartlara direk maruz kalmazlar. Dolayısıyla giydirmeleri de çok daha uzun süre dayanacaktır.

TREN GİYDİRME

Giydirme yapılan folyolar özel olarak imal edilirler ve günümüz piyasasında farklı kalitelerde folyolar bulunmaktadır. Dijital baskı makinesine verilen resmin boya ile folyoya baskılanması sonucu hazır hale gelen folyo etiket titizlikle trenin üzerine giydirilmelidir. Bu işlem için profesyonel bir ekip şarttır. Öncelikle tren boyutları hesaplanarak görsel parçalarının ne boyutta olması gerektiği kararlaştırılmalıdır. Ardından baskıya verilen resim ya da reklam içerikli görüntülerin çözünürlük kalitesinin yüksek olarak seçilmesi gerekir. Bu sayede renkler daha canlı, görüntüler uzak mesafeden bile daha seçilir olacaktır. Tren giydirme için hazırlanan yapışkanlı folyoların garantili olmasına dikkat edilmelidir. Yoksa birkaç ay içerisinde reklam alanındaki folyo dağılabilir ve emek ile harcanan para zayi olabilir. Tren ya da metro gibi ulaşım araçları vagonlar halinde olduğu için reklam folyonuzun hangi ebatlarda olacağına karar vermek size kalmıştır. Dilerseniz bir tramvayın tamamını kullanabileceğiniz gibi bir ya da birkaç vagonluk kısmı ile de yetinebilirsiniz. Size tavsiyemiz bir demir yolu aracının tamamını giydirmek yerine farklı güzergahlardaki araçları giydirme yapmanızın daha iyi olacağı yönündedir.

Tren istasyonları, metro durakları gibi noktalar kitlesel iletişim için çok uygun mecralardır. Buralarda gün içinde binlerce insanın geçişi olup, yapılan reklamlar görsel hafızaya muhakkak kazınacaktır. Dolayısıyla tren giydirme iyi bir reklam yatırımıdır. Şirketler bunun bilincinde olup hangi sektörde olurlarsa olsunlar bu tür platformlara mutlaka yönlenmektedirler. Özel okul ya da kurs reklamları, parti reklamları, cips, asitli içecek ya da temizlik malzemesi reklamları, giyim markalarının reklamları, otomobil markası reklamları gibi pek çok sektörel reklam trenlerin giydirmelerinde kullanılabilmektedir. Çünkü her birey bir kullanıcı adayıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir