Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7718884/imranreklam.com/wp-content/themes/kora/functions/theme-functions.php on line 364
Askeriye Tabelası - Askeriye Tabelası Örnekleri - Askeriye Tabelaları

Tabela Siparişleriniz için 02164422772

info@imranreklam.com

Reklam detayı

Kategori
Eskitme Tabela

Askeriye Tabelası

Ülkemiz hatta Dünya üzerinde her işletme veya kurumun kendine özgü tanıtım şekilleri bulunmaktadır. Bu tanıtım şekillerinden en önemlilerinden biri olan tabelalar ise restoran, mağaza, işletme, resmi veya özel kurumlara asılmakta böylelikle insanların görmesi sağlanmaktadır. Üzerinde tanıtıcı ve belirleyici yazı bulunan bu tabelalar okul, hastane veya askeri bölgelere de konulmaktadır. Askeri bölgelere konulan tabelalara askeriye tabelası denilmekte birden çok çeşidi bulunmaktadır. Bilindiği üzere askeri bölgeler asker ve komutanların haricinde girişe kapalı olan kısımlar olmakta ve bunun siviller tarafından görülmesi için bu tabelalara başvurulmaktadır. Askeri alanlarda kullanılan “Askeri Güvenlik Bölgesi Girilmez” yazılı tabela Türkiye sınırları içerisinde askeri birliklerde kullanılan bir askeri tabela çeşitlerinden biridir.

Tabelalar, ülkemizde banka, okul, mağaza, restoran ve daha birçok alanda tanıtım ve yerini gösterme kısmında yapılmakta farklı çeşitleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu tabelalar ışıklı, ışıksız, mat veya renkli yazımlar ile pek çok çeşidi bulunmakta. Malzeme olarak metal, cam, plastik, kumaş veya ahşap malzemeler kullanılmakta ve bu malzemeler tabelanın temelini oluşturmakta ayrıca LED veya neon ışıklar ile de farklılıklar yapılabilmektedir. Uzun mesafelerden bile ve gece de görülebilmesi için LED uygulamaları veya neon ışıklar tercih edilmektedir. Mekan alanları için ayrıca krom ve alüminyum kullanılmakta ve üzeri kabartma harfleri ile yazılmaktadır. Bu malzemeler haricinde pleksi ürünler veya metal üzerine lazer baskılar da yerini almakta ve pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Askeriye alanlarında ise askeriye tabelası yapılmakta ve mutlak suret ile kullanımı bulunmaktadır.

Türkiye sınırları içerisinde bulunan tüm askeri bölgeler Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı olmakta o askeriyede bulunan asker veya komutan dışında kimse girememektedir. Güvenlik açısından da askeri bölgelerin önünde araba park etme veya uzun süre bekleme yasak olmakta ve bu yasağın sivil vatandaşlara bilgi vermesi açısından da konulmaktadır. Askeri birlikler bu ülkenin vazgeçilmezi olduğu gibi ülkeyi dış tehditlerden de koruyan bir olgu olmaktadır. ‘’ Askeriye, girilmez’’ levhaları bu yerlerde görülmekte ayrıca Garnizon veya Komutanlığa bağlı olarak ta tabelalar kullanılmaktadır.